Aby zapewnić poprawne działanie wszystkich funkcji strona medmar.net.pl wykorzystuje ciasteczka (pliki cookies). Dowiedz się więcej. OK

NZOZ MEDMAR POŁOŻNE I PIELĘGNIARKI ZAPRASZA!!!

NA ZAJĘCIA Z EDUKACJI KOŁOPORODOWEJ ORAZ "SZKOŁY RODZENIA"

NZOZ MEDMAR POŁOŻNE I PIELĘGNIARKI ZAPRASZA!!! NA ZAJĘCIA Z EDUKACJI OKOŁOPORODOWEJ ORAZ "SZKOŁY RODZENIA".

 

ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ DO NASZYCH PACJENTEK I ICH RODZIN O PODPISYWANIE PETYCJI W OBRONIE SAMODZELNOŚCI POŁOŻNYCH I PIELĘGNIAREK. JEŚLI JESTEŚCIE ZADOWOLENI Z NASZEJ OPIEKI WYRAŹCIE TO POPRZEZ PODPISANIE PETYCJI W OBRONIE EDUKACJI OKOŁOPORODOWEJ. LINK DO STRONY PROTESTU I SZCZEGÓŁY ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE AKTUALNOŚCI. PETYCJA DOSTĘPNA DO 30.04.2016 R.

Ćwiczenia ogólnousprawniające, rozluźniające, rozciągające, nauka prawidłowego oddychania w I i II okresie porodu, nauka parcia, ćwiczenia relaksacyjne, nauka aktywnych pozycji porodowych. Przebieg ciąży, zmiany zachodzące w organizmie kobiety, przygotowanie do porodu fizjologicznego, fizjologia, przebieg i mechanizm porodu, opieka nad położnicą oraz zajęcia dotyczące kwestii pielęgnacyjnych nad noworodkiem, kąpiel noworodka, przygotowanie przyszłych mam do karmienia piersią, problemy laktacyjne.

NOWOŚĆ!!! Warsztaty chustowe, dodatkowy temat podczas zajęć w edukacji okołoporodowej dla ciężarnych - prowadzony przez położną (zajęcia bezpłatne!), lub dla par po urodzeniu się dziecka podczas warsztatów z instruktorem (zajęcia za odpłatnością). Warsztaty odbywać się będą po zgłoszeniu się przynajmniej 4 par. Podczas zajęć: sposoby wiązania chust-prezentacja, nauka wiązania oraz noszenia w nich dziecka pod okiem instruktora. Istnieje możliwość zamówienia chust za pośrednictwem NZOZ-u MEDMAR.

Program realizowany jest w NZOZ-ie MEDMAR, ul. Mydlana 31C (na terenie Centrum Uśmiechu) 32-500 Chrzanów (gabinet nr 6).
Informacja i rejestracja telefoniczna

Warunkiem uczestniczenie w bezpłatnych zajęciach z edukacji okołoporodowej jest złożenie deklaracji wyboru do położnej pracującej dla NZOZ-u MEDMAR.

Edukacja okołoporodowa refundowana jest przez NFZ w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i należy się każdej kobiecie po 21 tygodniu ciąży

Kursy prowadzone w szkole rodzenia, skupiające się w głównej mierze na ćwiczeniach, przeznaczone są dla par, za cykl 4 spotkań wnoszona jest opłata w wysokości 210 zł (opłata wnoszona z góry). Zajęcia ze szkoły rodzenia nie są objęte refundacją z NFZ.

Możliwość uczestniczenia par w szkole rodzenia w SOBOTY, czas trwania - 3 godziny, koszt - 300 zł.

Blok tematyczny do wyboru:

  • trzeci trymestr ciąży, dieta ciężarnej i położnicy, dolegliwości w okresie ciąży, kąpiel noworodka, kącik noworodka. Zajęcia gimnastyczne i muzyka relaksacyjna.
  • omówienie porodu (poród naturalny, cesarskie cięcie-wady i zalety), poród rodzinny- rola partnera przy porodzie, pierwszy kontakt z noworodkiem. Ćwiczenia oddechowe i muzyka relaksacyjna.
  • karmienie piersią, rola taty po porodzie, powrót do domu- sprawy urzędowe, masaż noworodka, szczepienia- ćwiczenia oddechowe i przygotowanie do porodu. Możliwość wyboru najbardziej interesujących tematów z różnych bloków po wcześniejszym ustaleniu z położną.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG!!!

 

Design: HSDesign / Code: nucode.pl